Najlepsze serwisy streamingowe

Liczba filmów udostępnianych poprzez streaming wzrosła przez ostatnie kilka lat w niesamowitym tempie. Szybkość połączeń osiągnęła w końcu poziom pozwalający na oglądanie filmów w dobrej jakości nawet na smartfonach – w wyniku czego serwisy streamingowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Praktycznie każdy z kandydatów chce mieć kawałek tortu dla siebie, przez co wybór subskrypcji do jednego z nich staje się coraz bardziej przytłaczający. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że problem geoblokad występuje dla niemal każdego z nich – choć oczywiście można to ominąć przy pomocy VPNów. Dlatego też specjalnie dla was stworzyliśmy listę najlepszych serwisów streamingowych w tej chwili.

Najlepsze VPN do streamingu?

5 Euro VPN

5 Euro VPN stosuje “smart DNS”, a do tego oferuje świetne ceny. Szybkie i bezpieczne połączenia do bezproblemowego streamingu. Najlepszy wybór!

Kup teraz!

NordVPN

NordVPN rozumie istotę omijania geoblokad oraz anonimowości. Efektem tego jest ich funkcja “smartplay”, będąca połączeniem VPN i smart DNS, która działa w tym celu doskonale.

Kup teraz!

ExpressVPN

Firmy jak Netflix, HBO czy Hulu ciężko pracują, aby blokować każdy adres IP powiązany z serwerami VPN. Zespół Express VPN ciągle monitoruje sytuację i gdy jeden z serwerów zostanie zablokowany przez któryś serwis, natychmiast otwierają kolejny.

Kup teraz!

Netflix logo

1. Netflix

Oczywiście żadna lista serwisów streamingowych nie byłaby pełna bez Netflix. Ale czy jest on najlepszym z nich? Powstał jako internetowa wypożyczalnia przesyłająca filmy na DVD pocztą, jednak Netflix jest teraz wszechobecny. Ich serwis oferuje spore zróżnicowanie filmów, od klasyki do nowości, a oferta zmienia się każdego miesiąca – należy więc wziąć pod uwagę, że filmy mogą nagle zniknąć. Różni się ona także w zależności od regionu, więc VPN dla Netflix jest sporą zaletą – dla przykładu, amerykański Netflix oferuje 30% więcej niż biblioteka holenderskiego Netflix. Oprócz ich oryginalnych produkcji, niewiele filmów jest dostępnych w 4K HDR, co na razie pozostaje zarezerwowane dla fizycznych nośników Blu-ray. Nadal obowiązuje także umowa Netflix z Disney pozwalająca na udostępnianie ich filmów, jednak kończy się ona wraz z rokiem 2018 – więc zapewne Epizod IX Gwiezdnych Wojen będzie już do obejrzenia tylko w nowym serwisie Disneya.

Plan podstawowy – 34 zł
Plan standard (jakość HD) – 43 zł
Premium (jakość ultra HD) – 52 zł

W każdym przypadku VPN jest konieczny, aby uzyskać dostęp do wersji amerykańskiej.
Amazon Prime logo

2. Amazon Prime

Amazon bardzo stara się iść w ślady Netflix, ale musi przejść jeszcze kilka kroków. Firma inwestuje ogromne kwoty w nowy materiał, ale nieco bardziej skupia się na serialach, niż filmach. Filmy dostępne na platformie tworzą ciekawy kontrast w porównaniu z Netflix – skupia się wyraźnie na wyłączności, dzięki czemu w bardzo niewielkim stopniu pokrywają się ze sobą. Poza streamingiem Amazon oferuje także możliwość kupna lub wypożyczenia niektórych tytułów, co nieco komplikuje ofertę – sprawia wrażenie, że filmów jest więcej niż w rzeczywistości. Oferta dostępna w jakości 4K HDR jest imponująca i właśnie tego nadal brakuje Netflix. Amazon Prime Video jest teraz dostępny w większości europejskich krajów, ale zawartość odrobinę różni się od amerykańskiej wersji. Serwer VPN jest konieczny, aby uzyskać dostęp do wersji amerykańskiej zza granicy.

€5.99 miesięcznie (cena na tę chwilę wyłącznie w euro)
Hulu logo

3. Hulu

Hulu jest efektem współpracy między gigantami świata mediów – filmy udostępniają tu między innymi choćby Fox, Disney, Warner Bros, Comcast czy AT&T. Hulu bryluje w oferowaniu szerokiego wachlarza filmów za przystępną cenę – największą wadą jest brak dostępu poza USA i Japonią. VPN dla Hulu stanowi tu rozwiązanie, pozwalając cieszyć się ich ofertą bez żadnych trudności. Dawniej istniała darmowa wersja z reklamami, jednak została zastąpiona modelem subskrypcji. Na tę chwilę istnieją dwie wersje, z których tańsza nadal zawiera reklamy.

$7.99 miesięcznie (z reklamami, konieczny VPN)
$11.99 miesięcznie (bez reklam, konieczny VPN)

MUBI logo

4. Mubi

Mubi jest trochę nietypowy w porównaniu z pozostałymi serwisami. Oferuje on tylko dostęp do filmów i skupia się na klasyce oraz kinie niezależnym. Każdego dnia dodawany jest nowy film, który następnie po trzydziestu dniach znika. Oferta różni się wyraźnie od innych serwisów, co tworzy jego unikalny styl – miłośnicy kina mogą cieszyć się niespotykanym wcześniej wyborem filmów arthouse i zwycięzców festiwali. Wspomniany “tykający zegar” stanowi pewną wagę, ale serwis jest dostępny na wielu różnych platformach i w krajach europejskich. Oferta różni się w zależności od kraju ze względu na różnice licencyjne między filmami – co sprawia, że VPN pozwala na wyciągnięcie więcej ze swojej subskrypcji.

€8.99 miesięcznie (VPN konieczny do oglądania zawartości dostępnej tylko w innych krajach)
HBO NOW

5. HBO GO/NOW

Jak można się spodziewać, firma o nazwie Home Box Office nie może pozostawać w tyle pod względem jakości. HBO od lat jest już potęgą dzięki swoim własnym produkcjom, jednak ich serwis streamingowy okazuje się mieć jeszcze więcej filmów. Oferta jest wyraźnie mniejsza od Netflix czy Amazon, ale HBO wyróżnia się wysoką jakością dostępnej zawartości. Jeśli interesują cię filmy dokumentalne, na HBO znajdziesz ich do woli. Możliwość przejrzenia całej listy filmów w kolejności alfabetycznej jest bardzo miła dla oka. HBO Go jest wersją serwisu otrzymywaną wraz ze subskrypcją HBO i jest także dostępna w niektórych europejskich krajach. HBO Now jest osobnym serwisem wymagającym subskrypcji, dostępnym tylko w USA – a zatem dla pełnej oferty, konieczne będzie użycie VPN dla HBO Now.

19,90 zł miesięcznie
$15 miesięcznie przez HBO w USA (konieczny VPN)

popcornflix logo

6. Popcornflix

Jeśli wolisz uniknąć bycia “uwiązanym” bez subskrypcję, istnieją inne ciekawe opcje. Dla przykładu, Popcornflix jest darmowym serwisem, który wyświetla reklamy. Firma pracuje nad potężną ekspansją w Europie, ale niestety serwis nie jest jeszcze dostępny w większości europejskich krajów – dzięki VPN obejście tej blokady nie powinno jednak być trudne. Oferta w serwisie jest dosyć spora, z czego wiele to filmy niskobudżetowe, jednak po odrobinie poszukiwań nie powinno być problemu ze spędzeniem wieczoru oglądając kinowy hit.

Darmowy, z reklamami (konieczny VPN)
Crackle logo

7. Crackle

Crackle, własność Sony, jest nieco dziwnym serwisem. W każdym razie cena nie będzie problemem – Crackle jest darmowy, choć wyświetla reklamy i oznacza to także brak jakości HD. Czasem wydaje się, że filmy w serwisie Sony są oferowane w sposób trochę chaotyczny. Także ze względu na bezpośrednie powiązanie z Sony, można natrafić na niespodzianki – dla przykładu, do obejrzenia za darmo pojawił się film Social Network podczas przesłuchania Marka Zuckerberga w amerykańskim Kongresie. Tego typu zabawne sytuacje powiązane z aktualnymi wydarzeniami sprawiają, że serwis jest godny uwagi. Do korzystania z niego konieczny jest VPN, ponieważ jest dostępny jedynie w USA.

Darmowy, z reklamami (konieczny VPN)
Tubi TV logo

8. Tubi.TV

Darmowe serwisy streamingowe są rzadkością, ale rzeczywiście istnieją. Tubi jest tego świetnym przykładem – korzystanie z niego pozwala na streaming filmów i seriali do woli, bez żadnych opłat. Tubi.TV ma zaskakująco bogatą ofertę, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego “cenę”. Interfejs jest intuicyjny i jakość obrazu jest porządna. Zdecydowanie nie wszystkie filmy są dostępne w HD, ale jakość SD również prezentuje się dobrze. Filmy są poprzedzane reklamami, ale nie wydają się pojawiać w trakcie. Tubi.TV nie jest dostępny w Europie i konieczne jest utworzenie konta, aby móc oglądać filmy. Jednak użycie VPN pozwala na łatwe obejście geoblokady. Serwis nie posiada jeszcze wielu dostępnych aplikacji, ale jeśli nie przeszkadza ci streaming przez przeglądarkę, Tubi pozwala na spędzenie niejednego miłego wieczoru.

Darmowy, z reklamami (konieczny VPN)
Vudu logo

9. Vudu

Vudu jest w zasadzie raczej wypożyczalnią, podobną do iTunes i Google Play Video. Poza opcją wypożyczania i zakupu filmów, serwis oferuje również około tysiąc darmowych filmów z reklamami. Właśnie ten serwis “Movies on Us” prezentuje dość konkretną ofertę i cena nie jest tutaj przeszkodą. Konieczny będzie jednak VPN – Vudu działa tylko w USA i Kanadzie. Wadami jest odrobinę niejasny układ aplikacji i cena niektórych filmów. Jednak warto rzucić okiem, czy film, który chcesz obejrzeć nie jest przypadkiem dostępny w Vudu.

Darmowa kategoria “Movies on Us” (konieczny VPN)
Cena zależna od filmu w przypadku wypożyczenia albo kupna

Przyszłe serwisy streamingowe

Oferta serwisów streamingowych rośnie z każdym dniem, a więc ta lista zapewne już wkrótce się powiększy. Uruchomienie własnego serwisu streamingowego Disneya na pewno będzie niosło poważne zmiany w ofertach innych serwisów. Co więcej, DC Comics (znane z Supermana i Batmana) niedawno również wprowadziły swój własny serwis. Bardzo łatwo dostrzec, że dobry VPN do streamingu robi dużą różnicę – wiele serwisów stosuje geoblokady, aby zapobiec problemom z prawami dystrybucji. Należy również wziąć pod uwagę, że europejska subskrypcja może nie zawsze działać za granicą – dlatego też dla niektórych serwisów konieczna będzie osobna subskrypcja z adresem w USA, przy jednoczesnym połączeniu z VPNem. Oczywiście najlepsze VPN dla streamingu filmów i seriali znajdziesz w naszym podsumowaniu.

Podziel się opinią

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Netflix to jest żart, a nie dobry serwis. B. słaby kontent orginalny, seriale są spoko ale coraz bardziej przesycane treściami politycznymi niż dobrą historią…