Odkąd internetowy player Popcorn Time został usunięty, powstało na jego temat wiele mitów. Pierwsza wersja Popcorn Time była atakowana przez organizację zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, ponieważ Popcorn Time nie płacił żadnych opłat licencyjnych. Jest to niezgodne z prawem – patrz także poprzednie konflikty między Napsterem a właścicielami praw autorskich lub fakt, że Pandora nie może być używana poza USA. Ale co się stało po 2015 roku, kiedy Popcorn Time został oficjalnie wyłączony? Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się jego klony. Często nosiły one nawet nazwy Popcorn Time lub podobne. W ten sposób fani Popcorn Time mogliby bezpłatnie strumieniować wideo lub słuchać muzyki. Jednakże, przy streamingu Popcorn Time zalecane jest korzystanie z VPN.

Mity

Żadna z nowych wersji Popcorn Time nie wyjaśniła jednak sytuacji trwającej od 2015 roku. Duża liczba dostawców sprawia, że użytkownicy są przekonani, że Popcorn Time to legalna usługa strumieniowania. Jednak tak nie jest! Dzisiejsi dostawcy Popcorn Time są świadomi faktu, że działają w dokładnie takim sam sposób jak oryginalna wersja. Na pewno wiedzą również, że w każdej chwili może wobec nich zostać wszczęte postępowanie karne. Niektóre warianty Popcorn Time korzystają z Bittorrenta do przesyłania seriali i filmów do Twojego systemu. Dzięki temu inni użytkownicy mogą śledzić informacje i adresy IP wykorzystywane do przesyłania tych danych, narażając na Twoją prywatność. Inni korzystają z file lockerów, które utrudniają śledzenie tego co ogląda dany użytkownik. Mimo to korzystanie z VPN praktycznie uniemożliwia śledzenie oglądanych treści i identyfikację użytkownika.

Popcorn Time i VPN

Jaką rolę w tej historii odgrywa VPN? Wielu użytkowników Popcorn Time domyślnie włącza VPN i ma ku temu dobry powód: prawdopodobnie oglądają nielegalne treści, co oznacza, że łamią prawo. Mogą nawet trafić do sądu! Dlatego mądrze jest korzystać z VPN, gdy używasz Popcorn Time. W każdym razie o wiele bezpieczniej jest korzystać z VPN niż z własnego adresu IP. Możesz sprawdzić nasz ranking Top 10 dostawców VPN i znaleźć najlepszego dla siebie.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o prywatności na naszym blogu!

Podziel się opinią

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments