Netflix najprawdopodobniej jest ci już znany. Od skromnych początków jako usługa dostarczająca DVD, Netflix stał się jedną z największych firm medialnych na świecie. Binging, czy też nieco bardziej “tylko dla dorosłych” Netflix and chill stały się powszechnie znanymi zwrotami i wydaje się, że chyba każdy ma na nim konto. Jest tylko jedna wada: oglądanie zawartości jego (największej) amerykańskiej wersji nie jest możliwe, jeśli twoje konto jest “zagraniczne”. Ale jak zawsze, istnieje rozwiązanie: VPN. Który z nich sprawdza się w tym celu najlepiej?

Który VPN dla Netflix?

Score: 9.2

5 Euro VPN oferuje Smart DNS w połączeniu ze świetnymi cenami. Najlepszy wybór!

 • Szybki i naprawdę tani
 • Brak ograniczeń
 • Bardzo przyjazny w obsłudze
 • Darmowy okres próbny
 • Relatywnie mała sieć serwerów
 • Aplikacjom mobilnym brakuje zaawansowanych funkcji
Score: 9.0

$5.75/month

Wyjątkowa oferta!

NordVPN jest usługodawcą, który rozumie istotę omijania geoblokad. Dlatego też stworzyli swoją funkcję smartplay, będącą połączeniem VPN oraz smart-DNS i która działa doskonale.

 • Pokaźna sieć serwerów w 56 krajach
 • Szybkie połączenia oraz ochrona IKEv2
 • Wsparcie Netflix, BitTorrent i Tor
 • Darmowy 3-dniowy okres próbny
 • Niestabilność niektórych serwerów
 • Aplikacja mogłaby być bardziej rozbudowana
Score: 8.9

Firmy takie, jak Netflix dokładają wielu starań, żeby znaleźć i zablokować adresy IP powiązane z serwerami VPN. Ekipa ExpressVPN dokładnie je obserwuje i gdy tylko serwer zostanie zablokowany przez Netflix, natychmiast otwierają nowy.

 • Potężna sieć serwerów i dostępnych krajów
 • Dobre aplikacje dla różnych systemów operacyjnych
 • Dobre szybkości
 • Relatywnie drogi
 • Brak darmowego okresu próbnego

Geoblokady

Zanim przyjrzymy się najlepszym VPNom dla Netflix, ważne jest zrozumienie, w jaki sposób VPN może wpłynąć na ilość dostępnej na nim zawartości. Wszystko zaczyna się od tzw. geoblokad. Firmy medialne nie posiadają takich samych praw do udostępnianych przez nie seriali i filmów w każdym kraju. Dlatego też Netflix dokładnie ogranicza swoją bibliotekę dla każdego jednego państwa. Tylko użytkownicy w krajach, w których posiadają konkretne prawa mogą mieć dostęp do danych filmów oraz seriali. Netflix blokuje zawartość w krajach, w których nie mają takich praw.

Z tego też powodu użytkownicy w USA mogą często zobaczyć znacznie więcej, niż ich płacący za subskrypcję odpowiednicy w innych krajach. Dla przykładu, amerykańska biblioteka Netflix jest trzy (3!) razy większa od francuskiej. Z tego też powodu brak dostępu do amerykańskiego Netflix jest tym bardziej frustrujący.

VPN dla Netflix

Dla tego też nie trzeba doktoratu z fizyki jądrowej, aby domyślić się, że ludzie szukają rozwiązań pozwalających na oglądanie amerykańskiego Netflix zza granicy. Najlepszym do tego rozwiązaniem jest VPN (Wirtualna Sieć Prywatna), która zabezpiecza twoje połączenie internetowe i chroni twoją prywatność poprzez szyfrowanie twoich danych i zagwarantowanie jej anonimowości. Jak to działa? Po połączeniu z serwerem VPN, jesteś połączony z Internetem przez adres IP powiązany z tym serwerem, zamiast swoim własnym. Gdy więc ten serwer jest położony w USA, będziesz posługiwać się amerykańskim adresem IP, dzięki czemu Netflix automatycznie udostępni ci swoją amerykańską bibliotekę. Używając więc VPN możesz “oszukać” Netflix i uzyskać dostęp do ogromnej biblioteki wersji z USA znajdując się za granicą.

Nowe prawo UE dla Netflix

W 2018 roku wprowadzono w życie nowe prawo Unii Europejskiej w związku z geoblokadami. Wcześniej dostęp do lokalnych serwisów streamingowych położonych w UE nie był możliwy nawet z innego kraju UE. Nowe prawa zmieniły ten stan rzeczy i teraz możliwe jest dla każdego obywatela UE oglądanie lokalnej zawartości (ze swojego kraju) podczas odwiedzin w innym kraju UE. Te same zasady dotyczą Netflix – dla przykładu, turysta z Niemiec odwiedzający Hiszpanię nadal będzie mógł oglądać niemiecką wersję Netflix, ponieważ rozpozna on konto jako niemieckie. Jednak automatycznie uniemożliwi to też oglądanie lokalnej, hiszpańskiej wersji…

Podróżując do USA, to prawo UE dotyczące geoblokad oczywiście nie obowiązuje. Wspomnianemu niemieckiemu turyście podczas wizyty w Nowym Jorku zostanie podana lokalna, amerykańska biblioteka Netflix. Poza UE, Netflix działa na podstawie lokalizacji serwera, na którym się znajdujesz, a nie konta. Dlatego też oglądanie amerykańskiego Netflix zza granicy jest możliwe dzięki serwerowi VPN położonemu w USA.

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jacek

Kupiłem tą usługę do oglądania TVP sport, no można również korzystać z Netflix UK. Korzystam z Nord już 4 miesiące i jestem zadowolony. Naprawdę najlepszy VPN.