Jeśli jesteś fanem takich hitów jak Gra o Tron, Czarnobyl, Westworld czy popularnego ostatnio serialu Wychowane przez wilki, z pewnością nie trzeba przedstawiać Ci HBO GO. Być może jednak nie wiesz, że ten popularny serwis oferujący filmy, seriale i programy na życzenie dostępny jest jedynie na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. I jeżeli los, z jakichkolwiek przyczyn, rzuci Cię na przykład do Turcji czy Rosji, możesz mieć spory problem, żeby dostać się do biblioteki serwisu, mimo że regularnie opłacasz swój abonament.

Początkowo serwis był dostępny tylko dla abonentów operatorów telewizji satelitarnych i kablowych, potem także dla użytkowników jednej z sieci komórkowej. Jednak od marca 2018 można kupić abonament bezpośrednio w HBO GO, co było świetnym ruchem i przysporzyło serwisowi wielu nowych użytkowników.

Można nie być fanem samej aplikacji HBO GO, ale z całą pewnością rewelacyjna zawartość serwisu rekompensuje wszelkie ewentualne niedostatki.
HBO GO w Polsce

Czy można oglądać HBO GO za granicą?

Jasne, że tak. I jasne, że nie.

Unijne rozporządzenie z 2018 pozwoliło bowiem na częściowe zniesienie tzw. geoblokowania. Czyli nie musisz martwić się o ciągłość binge watching, jeśli wybierasz się do któregoś z krajów Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Ale halo, zagranica to przecież nie tylko UE! Wybierasz się na wczasy do Egiptu? Czeka Cię wyjazd służbowy do Chin?
HBO GO blokada

W takim razie zapomnij na jakiś czas o swoim ulubionym serialu.

Chyba, że…

HBO GO poza Europą

Wedle obowiązujących rozporządzeń HBO GO nie jest dostępne poza Europą.

Chyba, że skorzystasz ze sprawdzonej sieci VPN.

Aby w podróży odblokować dostęp do opłacanego przez siebie HBO GO, użyj VPN, czyli narzędzia, które zapewnia anonimowość, chroni Twoje dane, a także pozwala na łączenie się z serwisem VOD tak, jak gdybyś wciąż przebywał w Polsce.

Aby to zadziałało, upewnij się jednak, że wybrany przez Ciebie VPN posiada serwery zlokalizowane na terenie Polski.

Jaki VPN do oglądania HBO GO za granicą

Sieci VPN jest obecnie na rynku bardzo wiele.

Jednak mając na myśli odpalenie HBO GO za granicą, prawdę mówiąc, masz do wyboru ograniczone opcje.
jak ogladac HBO za granicą

Jedna z sieci, która umożliwi Ci na obczyźnie dostęp do Twoich ulubionych seriali to IPVanish. Co prawda, wedle naszej aktualnej wiedzy, posiada ona zaledwie osiem serwerów zlokalizowanych w Polsce, jednak to nijak nie przekłada się w negatywny sposób na prędkość wczytywania streamowanych treści. Buforowanie zajmuje zaledwie od kilku do kilkunastu minut, a zatem bez przeszkód obejrzysz ulubiony serial czy film. Ponadto sieć oferuje 30-dniowy darmowy dostęp, więc możesz bez ryzyka wypróbować czy to opcja dla Ciebie.

IPVanish
Najłatwiejsza sieć VPN dla początkujących

Co jednak w naszej ocenie jest godniejsze polecenia, to sieć NordVPN. Kilkadziesiąt serwerów umiejscowionych na terenie Polski oraz technologia SmartPlay odblokowuje dostęp do HBO GO w najwyższej rozdzielczości 4K w wyjątkowo przyjemny i bezproblemowy sposób. Brak także ograniczeń transferu danych, a to w połączeniu z faktem, że możesz streamować HBO GO na trzech urządzeniach naraz, dodatkowo przemawia za wyborem sieci NordVPN.

Ponadto szybkość połączenia pozwoli Ci także przeglądać serwisy społecznościowe czy sprawdzać pocztę w trakcie streamowania, bez żadnych strat w szybkości połączenia.

NordVPN
Najlepsza sieć VPN dla HBO GO

VPN w podroży

Dobra wiadomość jest zatem taka – jeśli w swojej najbliższej podroży poza Europę miałeś zamiar obejrzeć wreszcie serial Wychowane przez wilki, o którym wszyscy teraz mówią, nie musisz z tego rezygnować. Pamiętaj tylko, aby wykupić wcześniej dostęp do sieci VPN, która pomijając kwestie korzystania z serwisów VOD, w podróży przyda Ci się nieraz i to bardzo.

Czy wiedziałeś na przykład, że korzystając z połączenia poprzez VPN, możesz uzyskać dostęp do atrakcyjniejszych ofert na bilety lotnicze lub wynajem samochodu?

Warto też wspomnieć o bezpieczeństwie Twoich danych, zwłaszcza w podróży, gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi.

Zalety płynące z korzystania z VPN są naprawdę liczne, zanim spakujesz więc walizkę, koniecznie załatw sobie na drogę porządny VPN.

Leave a Reply